Kursy rachunkowości - jakie są Twoje opcje?

Kursy rachunkowości – jakie są Twoje opcje?

Kursy rachunkowości – jakie są Twoje opcje? Księgowi to pracownicy działu księgowości, którzy wykonują wszelkie czynności związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych podmiotu gospodarczego. Do jego zadań należy: ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne oraz obliczanie i rozliczanie zobowiązania podatkowego spółki. Ukończenie studiów wyższych nie jest obecnie wymagane, jeśli planujesz rozpocząć pracę w branży. Na przykład możesz zapisać się na szkolenie online dla księgowych lub ukończyć kurs księgowości online.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursów?

Planujesz rozpocząć kurs rachunkowości, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Zwykle najpierw patrzymy na cenę – w większości przypadków to ona decyduje o naszym wyborze. Należy jednak zauważyć, że na koszt składa się kilka czynników, w tym osoba prowadząca zajęcia. Jeśli instruktor jest ekspertem w swojej dziedzinie, cena z pewnością będzie wyższa, ale także realna wartość kursu. Jeśli chcesz nieco obniżyć koszty związane z edukacją w zakresie rachunkowości, możesz skorzystać z kursów lub szkoleń z zakresu księgowości online. W związku z tym na rynku dostępne są obecnie różne opcje, a w poniższym artykule znajdziesz trzy przykładowe kursy.

Przykładowe kursy online

Kursy rachunkowości nie muszą zajmować dużo czasu. Możesz zdecydować się na naukę kursów online, dzięki czemu zaoszczędzisz czas związany z dojazdami. Tego typu rozwiązania są też zwykle tańsze, ponieważ cena nie obejmuje miejsca, a wszystkie materiały można mieć w formie elektronicznej – co pozwala zaoszczędzić na kosztach kserokopii dokumentów. Poniżej przykładowe kursy online.

Kursy rachunkowości - jakie są Twoje opcje?
Kursy rachunkowości – jakie są Twoje opcje?

Kursy rachunkowości – jakie są Twoje opcje?

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do pracy w sektorze finansowo-księgowym. Na zajęciach uczestnicy wykonują testy i zadania związane z konkretnym blokiem tematycznym – co prowadzi do lepszego przyswojenia wiedzy. Na koniec kursu wykonywane jest kompleksowe zadanie obejmujące cały przerabiany materiał.

Opłata za udział dla jednej osoby: 1790 zł
Cena zawiera: autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, dostęp do platformy w trakcie trwania kursu, certyfikat wydawany w formie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Cena nie zawiera: Opłata za egzamin (150 zł)
Certyfikacja zawodowa: Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zakresie rachunkowości (opcjonalnie).
Kandydat na Głównego Księgowego Zarejestrowany Program Księgowy

Celem kursu jest zapoznanie kandydatów na księgowych z niezbędnymi informacjami z zakresu: rachunkowości, ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego. Po ukończeniu powyższych kursów uczestnicy powinni być w stanie w dalszym ciągu wykonywać powierzoną im pracę pewnie i rzetelnie.

Opłata za udział dla jednej osoby: 2290 zł
Cena zawiera: dostęp do platformy w trakcie kursu, ekskluzywne materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, certyfikat wydawany w formie MEN.
Cena nie zawiera: Opłata za egzamin (150 zł)
Certyfikacja zawodowa: Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zakresie rachunkowości (opcjonalnie).

Rachunkowość małej firmy

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z księgami przychodów i rozchodów – oraz przekazanie im jak najwięcej informacji na ten temat. W trakcie zajęć wprowadzane są etapy związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Ponadto zagadnienia omawiane są na różnych przykładach oraz kluczowych interpretacjach orzeczniczych i podatkowych. Podejmowanie tego typu działań przyczynia się do lepszego przyswojenia materiału i głębszego zrozumienia przedstawianych tematów.

Opłata za udział dla jednej osoby: 1490 zł
Cena zawiera: dostęp do platformy w trakcie kursu, ekskluzywne materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, certyfikat wydawany w formie MEN.

Należy pamiętać, że jeśli decydujemy się na kurs online, musimy mieć komputer, laptop lub inne urządzenie elektroniczne z działającym mikrofonem – a czasami działającą kamerą. Należy również pamiętać, że nie można filmować i nagrywać prezentowanej prezentacji w celu umieszczenia jej w sieci. Takie działania są surowo zabronione i możemy podlegać sankcjom karnym, jeśli ich nie zastosujemy.

Wnioski

W sumie pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, kto prowadzi kurs i czy kurs kończy się odpowiednim dyplomem. Nie wszystkie e-kursy księgowe gwarantują odpowiednią dokumentację potwierdzającą nabyte umiejętności i kwalifikacje. Jeżeli chcą Państwo uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu i świadectwo zawodowe zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, prosimy o wybranie kursu zakończonego odpowiednim egzaminem. Zwróć także uwagę na długość kursu, ponieważ po kilku godzinach szkolenia nie zdobędziesz niezbędnej wiedzy.

Domy Pomocy Społecznej Previous post Domy Pomocy Społecznej
Czy warto stosować kurtyny PCV? Next post Czy warto stosować kurtyny PCV?