Płytki kuchenne

Płytki kuchenne

Płytki kuchenne muszą spełniać wiele wymagań, przede wszystkim powinny być łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na szybkie zużycie, łatwe w montażu i spójne z układem pomieszczenia. Takie dekoracje ścienne można zastosować nie tylko między szafkami kuchennymi, ale także na całej ścianie. To bardzo estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które z łatwością usuwa tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Piękne płytki nadadzą kuchni stylu, a wnętrze nabierze niezwykłego komfortu.

Projekt płytek kuchennych

Na rynku dostępne są różne rodzaje płytek o różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Dzięki temu łatwo dopasować wystrój ścian, podłóg, mebli kuchennych i sprzętów AGD.

Imitacja cegły na ścianie w kuchni

Cegła jest nadal w modzie, a płytki imitujące ten wzór można układać na ścianach i podłogach. Wystarczy wybrać rozmiar i kolor oraz rodzaj: szkliwiony, matowy. Zarówno duże płytki imitujące prawdziwe ściany, jak i mniejsze cegły świetnie prezentują się w kuchniach urządzonych w stylu loftowym, nowoczesnym i minimalistycznym.

Płytki imitujące drewno

Imitacja drewna w różnych materiałach wykończeniowych wygląda atrakcyjnie i wyróżnia się na tle mebli i innych elementów dekoracyjnych ceramixplytki.pl/11-plytki-dekoracyjne. Materiały ekomimetyczne ciekawie prezentują się między szafkami, na ścianach i podłogach w pobliżu pieca. Płytki „Wood” doskonale odwzorowują właściwości drewna, są nieprzepuszczalne dla wilgoci, odporne na chemikalia i ogień.

Obraz na płytkach kuchennych

Przestrzeń między szafkami kuchennymi można pięknie wyłożyć kafelkami, aby wyglądała jak zdjęcie ładnego kubka pełnego kawy. Taki projekt staje się prawdziwym dziełem sztuki. Innowacyjna technologia umożliwia wykorzystanie oryginalnych obrazów na kliszach drukarskich. Podczas procesu drukowania płyta nagrzewa się, a specjalistyczne farby wnikają w strukturę ceramiki. Ta dekoracja ścienna świetnie wygląda na jasnym, monochromatycznym tle.

Płytki kamienne do kuchni

Płytki kuchenne
Płytki kuchenne

Urządzając kuchnię w stylu klasycznym, wiejskim lub prowansalskim, można zastosować płytki imitujące kamień naturalny ceramixplytki.pl/15-plytki-kamien. Świetnie prezentują się w zestawieniu z drewnianymi meblami i ozdobami z kutego żelaza oraz szorstkimi powierzchniami.

Pięknie wykonane płytki kamienne są trudne do odróżnienia od: granitu, skały, marmuru, łupka, trawertynu. Powierzchnie ścian i podłóg można udekorować płytkami oddającymi charakter kamienia z nierównymi krawędziami i szczelinami, podkreślającymi klimat śródziemnomorskiego domu.

Patchwork to oryginalna propozycja stylu dla płytek kuchennych

Miłośnicy kolorowych wzorów na kuchennych ścianach i podłogach będą zachwyceni tym patchworkowym wzorem. Płytki ułożone między szafkami mogą mieć różne rozmiary, a zarówno małe, jak i duże płytki wyglądają pięknie. Można je łączyć z różnorodnymi wzorami, które razem tworzą niezwykłe płaszczyzny kolorystyczne. Takie zestawienie płytek najlepiej prezentuje się z jasnymi meblami z frontami w odcieniach: krem, beż, biel. Patchworkowe płytki podłogowe tworzą efektowny orientalny dywan o ciekawych wzorach.

Płytki monochromatyczne

Osoby ceniące sobie minimalizm najczęściej wybierają dekorację ścienną w postaci niewielkich płytek (10cmx10cm) jednego koloru. Tworzą piękne wykończenia ścian i podłóg, które świetnie prezentują się na kolorowych lub monochromatycznych meblach. Niektórym podobają się wielokolorowe kafelki w mniejszych formatach, które tworzą ciekawy wystrój przestrzeni między szafkami. Może to być kombinacja trzech kolorów, które są podobne pod względem koloru lub całkowicie kontrastują ze sobą.

Kwiatowe elementy na płytkach

Motywy kwiatowe od dawna cieszą się największą popularnością wśród szafek kuchennych. Na rynku dostępnych jest wiele opcji kwiatów, rozmiarów i kolorów. Ten wzór na płytkach kuchennych nie tylko doskonale komponuje się z błyszczącym tłem, ale także uzupełnia imitację tekstyliów. Elementy roślinne zastosowano również w tłoczonych elementach dekoracyjnych, a miały one służyć do tworzenia bordiur i paneli.

Płytki kuchenne imitujące metal

Wprowadzenie płytek imitujących metal do kuchni nie sprawi, że kuchnia będzie wyglądać fajnie. Trzeba przyznać, że oryginalnie prezentuje się we wnętrzu urządzonym w stylu minimalistycznym i high-tech. Chociaż można go znaleźć również w kuchniach w stylu skandynawskim. Takie płytki doskonale oddają właściwości stali, miedzi i mosiądzu.

Złote akcenty w kuchni

Ciekawym stylem często stosowanym w kuchni jest imitacja elementów złota i podobnych materiałów. Wysokiej klasy płytki ceramiczne mogą być drogie, ale nie muszą pokrywać całej ściany; można je umieścić między szafkami kuchennymi, aby uzyskać niezwykle wyrafinowaną aranżację.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl
Co zamiast rolet na okna? Previous post Co zamiast rolet na okna?
Gruntowe badania geotechniczne Next post Gruntowe badania geotechniczne