Esperal w Poznaniu

Esperal w Poznaniu

Esperal w Poznaniu – czy jest skutecznym sposobem na zwalczanie alkoholizmu? Alkoholizm w Polsce to bardzo poważny problem, z którym boryka się wielu obywateli. Mimo szczerych chęci nie zawsze jesteśmy w stanie uporać się z tym problematycznym nałogiem. Na szczęście istnieje wiele metod leczenia, które mogą sprawić, że znów staniemy się wolni od napojów wyskokowych. Jaką historię ma wszywka alkoholowa?

Ile może kosztować nas Esperal? Czy stosowanie Esperalu jest bezpieczne? Jakie pozostałe rodzaje farmakoterapii alkoholowej możemy wyróżnić? Jaką opinie mają specjaliści na temat Esperalu? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Historia wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa, znana również jako implant disulfiramowy lub Esperal, jest substancją stosowaną w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Została opracowana w latach 50. XX wieku i od tego czasu stosowana jest w wielu krajach na całym świecie. Jej głównym składnikiem aktywnym jest disulfiram, który uniemożliwia metabolizowanie alkoholu przez organizm. Kiedy osoba uzależniona od alkoholu przyjmuje wszywkę i później pije alkohol, dochodzi do reakcji chemicznej w organizmie, która powoduje negatywne skutki uboczne, takie jak: nudności, wymioty, bóle głowy, duszność, pocenie się i zawroty głowy. Te dolegliwości są bardzo nieprzyjemne i mogą skutecznie zniechęcić osobę uzależnioną do ponownego spożycia alkoholu. Wszywka alkoholowa jest implantem, który wszywany jest pod skórę pacjenta przez lekarza. Działa przez kilka miesięcy, po czym musi zostać usunięta i wymieniona na nową. 

Ile może kosztować nas Esperal?

Cena Esperalu w Poznaniu, czyli leku stosowanego w leczeniu uzależnienia od alkoholu, może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak: kraj, w którym zostanie zakupiony, miejsce zakupu (apteka czy inny sklep), dostępność na rynku oraz marża sprzedającego. W niektórych krajach Esperal jest dostępny bez recepty, podczas gdy w innych jest lekiem dostępnym tylko na receptę. Cena Esperalu w Poznaniu może również zależeć od postaci leku (tabletki, wszywka alkoholowa lub inna forma). W przypadku tabletek cena może wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych za opakowanie, w zależności od ilości tabletek oraz producenta. W przypadku wszywki alkoholowej cena może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, w zależności od miejsca zakupu i dostępności na rynku.

Należy pamiętać, że Esperal w Poznaniu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ jest lekiem, który nie jest refundowany przez NFZ, co oznacza, że pacjenci muszą ponosić pełen koszt zakupu leku. Warto więc porównać ceny w różnych miejscach i wybrać najkorzystniejszą ofertę. W praktyce zatem cena tego rozwiązania nie jest zaporowa- nawet osoby średnio zamożne mogą zdecydować się na zakup Esperalu. 

Czy stosowanie Esperalu jest bezpieczne?

Niektóre z możliwych skutków ubocznych stosowania Esperalu to: nudności, wymioty, bóle głowy, duszność, pocenie się, zawroty głowy, a także reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna czy obrzęk twarzy. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić też poważniejsze reakcje, takie jak zaburzenia rytmu serca czy zaburzenia psychiczne. Oczywiście najczęściej występują one w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu.

Esperal w Poznaniu
Esperal w Poznaniu

Należy pamiętać, że Esperal w Poznaniu nie jest lekiem, który powinien być stosowany przez osoby chorujące na alkoholizm lub przez osoby, które nie są skłonne do przestrzegania zaleceń lekarza w przypadku innych rodzajów farmakoterapii. W takich przypadkach leczenie może być nieskuteczne i niebezpieczne dla pacjenta, co warto mieć na uwadze. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania Esperalu lub niepożądane objawy, wówczas niezwłocznie powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Dlaczego jest to tak istotne? Otoż prawdziwi specjaliści z ponadprzeciętnym doświadczeniem doradzą, czy kontynuować stosowanie leku, czy też zmienić go na inny lub zaprzestać jego stosowania. Esperal ma również tę zaletę, że jest dostępny bez recepty w wielu krajach, a jego cena jest zazwyczaj niższa niż innych leków stosowanych w leczeniu uzależnienia od alkoholu https://www.awangarda.biz.pl/esperal-poznan/.

Jakie pozostałe rodzaje farmakoterapii alkoholowej możemy wyróżnić?

Istnieją również inne rodzaje farmakoterapii alkoholowej. Warto wspomnieć chociażby o następujących metodach:

  1. Leki zmniejszające potrzebę picia alkoholu: są to leki, takie jak naltrekson (Revia, Depade), które hamują uwalnianie dopaminy w mózgu, co zmniejsza przyjemność płynącą z picia alkoholu.
  2. Leki nasenne: są to leki, takie jak flunitrazepam (Rohypnol) lub triazolam, które mogą być stosowane w celu zmniejszenia objawów abstynencyjnych u osób uzależnionych od alkoholu.
  3. Leki przeciwdepresyjne: są to leki, takie jak sertralina czy fluoksetyna, które mogą być stosowane w leczeniu uzależnienia od alkoholu u pacjentów z zaburzeniami nastroju.

Trudno jest jednak jednoznacznie wskazać metodę, która będzie najskuteczniejsza- jest to zależne od wielu czynników. 

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl
Hurtownia kosmetyczna Previous post Hurtownia kosmetyczna
Pozycjonowanie stron we Wrocławiu Next post Pozycjonowanie stron we Wrocławiu