Wynajem samochodu z wypożyczalni

Wynajem samochodu z wypożyczalni

Na co powinienem zwrócić uwagę wynajmując samochód z wypożyczalni samochodów? Wynajem samochodu z wypożyczalni to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą być mobilni i szybko przemieszczać się po mieście, ale z jakiegoś powodu nie posiadają własnego samochodu.

Każda nowoczesna wypożyczalnia samochodów posiada ogromny wybór różnych samochodów do wynajęcia – zarówno osobowych, jak i dostawczych – zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Dostępne są dodatkowe udogodnienia, takie jak nawigacja GPS czy bagażniki dachowe. Oto kilka najważniejszych wskazówek, których należy przestrzegać, wynajmując samochód z wypożyczalni.

Wypożyczalnia samochodów – czym się kierować przy wyborze?

W zależności od naszych potrzeb, wypożyczalnie samochodów https://automaks.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin-srodmiescie/ mogą pozwolić nam wynająć samochód na krótki lub długi okres, nawet na kilka lat. Na pierwszy rzut oka zasady wynajmu samochodu z wypożyczalni są proste i łatwe do zrozumienia. Warto jednak zauważyć, że najwięcej nieporozumień wynikało z niedokładnej lektury warunków umowy i załączników, do których były dołączone.

Oczywiście nikt nie lubi zbędnych formalności, ale uważne przeczytanie wszystkich warunków umowy powinno być dla każdego absolutnym priorytetem, jeśli chcemy uniknąć bardzo przykrych rozczarowań. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych porad i trików, których zawsze należy przestrzegać przed skorzystaniem z usług dowolnej wypożyczalni samochodów.

Cena jest zbyt niska – to może być pułapka!

Aby wzbudzić duże zainteresowanie potencjalnych klientów, wypożyczalnia samochodów musi ich w jakiś sposób zachęcić. Oczywiście najlepiej zrobić to w bardzo atrakcyjnej cenie. Trzeba jednak wiedzieć, że skupianie się wyłącznie na najniższej cenie nie jest dobrym rozwiązaniem. Bezpieczeństwo kosztuje, a w zdecydowanej większości przypadków ubezpieczenie OC i AC nie jest wliczone w atrakcyjną cenę wynajmu samochodu. Czasami okazuje się, że niski czynsz ma coś wspólnego z brakiem dodatków typu bagażnik, klimatyzacja czy foteliki dla dzieci.

W wielu przypadkach, np. podczas podróży w pojedynkę i na krótkich wycieczkach, te dodatkowe funkcje mogą być zupełnie niepotrzebne, ale podróżując z dziećmi lub organizując długi wakacyjny wyjazd, potrzebujesz odpowiednio wyposażonego samochodu, inaczej może być bardzo niebezpiecznie.

Zwróć uwagę na limit kilometrów

Zanim zdecydujemy się na wynajem samochodu z wypożyczalni samochodów, najlepiej również dokładnie sprawdzić, jakie zapisy znajdują się w umowie najmu dotyczące zapisów obowiązującego limitu kilometrów. To jeden z najczęstszych zastrzeżeń umownych między wypożyczalniami samochodów a klientami. Często ten temat po prostu nie jest ujęty w umowie. W takim przypadku należy zadać konkretne pytania wypożyczalni samochodów. To ważne, ponieważ przekroczenie dziennego limitu kilometrów spowoduje naliczenie dodatkowych opłat. Trzeba mieć pewność, że gdy przekroczymy ustalony limit, nie będziemy musieli za to dodatkowo płacić ogromnych pieniędzy.

Stan samochodu

Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów, powinniśmy najpierw bardzo dokładnie obejrzeć samochód, aby upewnić się, że jest on wolny od wszelkich defektów, takich jak rysy, otarcia i inne usterki. W przeciwnym razie wypożyczalnia samochodów może założyć, że najemca popełnił te błędy i zmusić go do zapłaty za to. Tego typu sytuacje często mają miejsce podczas wynajmu samochodu z wypożyczalni znajdującej się za granicą, kiedy turyści zajęci wakacjami i wakacjami nie zwracają uwagi na stan wynajmowanego samochodu.

Czas trwania jazdy

Wynajem samochodu z wypożyczalni
Wynajem samochodu z wypożyczalni

Osoby chcące skorzystać z usług wypożyczalni samochodów muszą mieć również odpowiednio długie doświadczenie w prowadzeniu samochodu. Zazwyczaj każda wypożyczalnia samochodów wymaga, aby najemca miał co najmniej 21 lat i co najmniej dwa lata doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Klienci, którzy posiadają prawo jazdy dopiero od kilku miesięcy, często zwracają się o pomoc do wypożyczalni.

Wymagania stawiane klientom w zakresie długoterminowych wrażeń z jazdy są oczywiście uwarunkowane względami bezpieczeństwa. Wszystkie statystyki w Polsce, Europie i na świecie jednoznacznie pokazują, że sprawcami większości wypadków są zazwyczaj młodzi i niedoświadczeni kierowcy. Im młodszy i mniej doświadczony kierowca, tym większe ryzyko spowodowania bardzo poważnego wypadku na drodze. Dlatego każda wypożyczalnia samochodów wymaga, aby jej klienci mieli co najmniej 21 lat i mogli udowodnić, że posiadają prawo jazdy od co najmniej 24 miesięcy. Ważne jest również, aby kierowca nie spowodował w przeszłości wypadku.

Automaks wypożyczalnia samochodów
Al. Boh.Warszawy 40
70-342 Szczecin
500 78 78 78
www.automaks.pl
Pozycjonowanie w Krakowie Previous post Pozycjonowanie w Krakowie
Pozycjonowanie strony Next post Pozycjonowanie strony