Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna?

Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna?

Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna? Choroby serca i układu krążenia to jedne z najczęstszych i najbardziej niebezpiecznych chorób człowieka. Zdarzenia sercowo-naczyniowe, zawał serca, udar, choroba niedokrwienna, przewlekła niewydolność serca… Oczywiście brzmi to niebezpiecznie, ale dzięki rehabilitacji kardiologicznej można zapobiegać nieoczekiwanym zdarzeniom i ograniczać postęp choroby.

Skąd się biorą choroby układu krążenia i naczyń mózgowych?

Nazywa się je chorobami cywilizacyjnymi. Czy wiesz, że choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce? Trudno wymienić jeden powód, ale wymieniono niektóre z najbardziej konkretnych. Na początku warto mówić o nieprawidłowej diecie, ponieważ osoby otyłe często cierpią na choroby serca. Jeśli połączymy złe odżywianie (bogate w biały cukier i niezdrowe tłuszcze) z niewystarczającą ilością ruchu… otrzymamy receptę na nadwagę i dysfunkcje organizmu. Wśród czynników wymieniany jest również stres, ale trzeba przyznać, że trudno się przed stresem uchronić. Ale czy robimy sobie przysługę, zmniejszając stres za pomocą papierosów? przeciwnie! Wśród osób z chorobami układu krążenia większość stanowią palacze. Więc jeśli istnieje wiele czynników, które mogą przyspieszyć początek choroby w tym samym czasie, prawdopodobieństwo staje się większe. Na uwagę zasługuje profilaktyka kardiologiczna, zwłaszcza jeśli należysz do grupy podwyższonego ryzyka. Mężczyźni są bardziej podatni na te choroby niż kobiety i osoby starsze. Jeśli twoja rodzina ma genetyczne obciążenie chorobami serca, a wielu z nich ma, naprawdę wiesz, jak o to walczyć. Rehabilitacja kardiologiczna https://spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizjoterapia-rehabilitacja/rehabilitacja/rehabilitacja-kardiologiczna/ przeznaczona jest dla osób z chorobami serca w wywiadzie. Jeśli jednak czujesz potrzebę podjęcia środków ostrożności, nie wahaj się szukać pomocy.

Rodzaje chorób układu krążenia

Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna?
Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna?

Chcesz w prosty sposób sprawdzić, czy Twój układ krążenia nie ma problemów? Zmierz sobie ciśnienie krwi! Może masz w domu ciśnieniomierz — albo ktoś z Twoich bliskich też go ma. Nadciśnienie zaczyna się od skurczowego ciśnienia krwi powyżej 140 mmHg i rozkurczowego ciśnienia krwi powyżej 90 mmHg. Mogą temu towarzyszyć oczywiste objawy, takie jak bezsenność, kołatanie serca, cienie przed oczami, duszności czy zawroty głowy. Przewlekłe wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko udaru, niewydolności nerek i miażdżycy. I odwrotnie, niewydolność serca może być również związana z dusznością i zatrzymaniem wody w organizmie. W tym stanie serce nie może pompować wystarczającej ilości krwi, a organizm szybko się męczy. W podobny sposób objawia się choroba niedokrwienna serca – choroba niedokrwienna serca. Częstym objawem jest również tkliwość w klatce piersiowej. Ale jakie jest najbardziej znane i budzące największy strach zdarzenie sercowe? Zawał serca i udar. Zawał serca (znany również jako zawał serca) występuje, gdy tętnica dostarczająca krew do serca zostaje zablokowana. Udar to zaburzenie krążenia krwi w mózgu. Zwykle powoduje porażenie czterokończynowe i częściowy paraliż mięśni twarzy, ale tylko po jednej stronie ciała. Inne powszechne zmiany obejmują miażdżycę tętnic, gorączkę reumatyczną, zaburzenia rytmu serca (arytmie), nerwice, żylaki oraz wrodzone i nabyte wady serca.

Rehabilitacja kardiologiczna. Co to jest i o co chodzi?

Często dopiero przebyty zawał serca jest powodem zmiany stylu życia. W ten sposób możesz zmniejszyć ryzyko ponownego wystąpienia niebezpiecznej sytuacji i złagodzić objawy chorób serca. Rehabilitacja może również znacząco poprawić jakość życia. Chociaż zmiana sposobu, w jaki jesz i spędzasz czas, nie jest łatwa, jest to jeden ze sposobów na przywrócenie zdrowia. Czy to wszystko? Oczywiście może to być trudne, ale najbardziej wytrwali z pewnością zobaczą rezultaty. W przeszłości osobom z chorobami serca zalecano ograniczenie aktywności, dziś jest odwrotnie. W pierwszej fazie rehabilitacji pacjenci podejmują nadzorowaną aktywność fizyczną. Trening lekkoatletyczny uznano za konieczny – jak najszybciej po imprezie. Celem jest umożliwienie pacjentom niezależności w zakresie zajęć rekreacyjnych, a nawet sportowych. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, rehabilitacja kardiologiczna to nie tylko problemy fizyczne. Ośrodki zajmujące się przywracaniem funkcji pacjentom biorą pod uwagę również czynniki psychologiczne. Proces powrotu do zdrowia zależy od tego, jak pacjent odczuwa emocje, reaguje na stres i radzi sobie z chorobą. Dlatego w ramach działań resocjalizacyjnych powstało poradnictwo psychologiczne. Tutaj również możemy liczyć na wsparcie we wprowadzaniu nowego stylu życia. Pomoc dietetyka może okazać się niezbędna.

Każdy element i etap rehabilitacji powinien być ustalany indywidualnie w zależności od możliwości pacjenta. Tylko w ten sposób można bezpiecznie i stopniowo przywrócić zdrowie.

Spondylus rehabilitacja Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
www.spondylus-rehabilitacja.pl
Co to jest zapobieganie pożarom? Previous post Co to jest zapobieganie pożarom?
Gdzie stosuje się bariery mikrofalowe? Next post Gdzie stosuje się bariery mikrofalowe?